Jak powinna być leczona moja nerwica?

Witam, leczę się psychiatrycznie na nerwicę natręctw, przyjmuje od ponad miesiąca lek Parogen 40mg. Poprawa jest ale niewielka i dlatego lekarz przepisał mi dodatkowo lek Rispolept 2mg brany na wieczór. Od tego momentu znacznie nasiliły się moje nartęctwa i jestem jakby lekko pobudzony i stąd moje pytanie czy jest szansa, że to po pewnym czasie przejdzie, czy należałoby zasugerować lekarzowi odstawienie Rispoleptu. Czy psychoterapia mogła by pomóc w tym przypadku? Dziękuję i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 8 miesięcy temu

Witam Pana,

Nerwica natręctw , (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, OCD) należy do grupy

zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są bardzo wysokim

poziomem lęku.

„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym, że objawy, takie jak lęk

czy przymus wykonania czegoś lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie

podtrzymywany, bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.

Natrętne myśli też wzmagają Pana napięcie, niepokój i lęki.

Nieleczone zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, (nerwica natręctw) cały czas

postępuje i prowadzi do nasilania się objawów lękowych oraz pogarszania się stanu

zdrowia psychicznego.

Bardzo ważne jest, żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie, odpowiednio dopasowaną

psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana natrętnych

myśli budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pana dysfunkcyjnych wzorów

postępowania i myślenia i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii, która naprowadza

na zmianę powstałych uwarunkowań, w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe

myślenie, reagowanie i zachowanie, a Pan odzyska spokój, równowagę wewnętrzną

i umiejętność kontrolowania własnego życia .

Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu ze mną.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/