Co może oznaczać mój dziwny lęk?

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z tym, że cały czas mojemu życiu towarzyszy lęk, że coś ukradnę. Czasami boję się iść sama do sklepu, ponieważ mam jakieś nierealistyczne myśli, że coś schowam do torebki i ucieknę i będę miała problemy z policją. Tak samo z pracą, Bardzo chciałabym zacząć pracować, ale boję się, że zacznę grzebać po rzeczach innych osób. Nie wiem dlaczego się tak dzieje. Nigdy w życiu niczego nie ukradłam i uważam to za coś bardzo złego i upokarzającego. Co się ze mną dzieje?

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia
obsesyjno-kompulsyjne.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli (np. dotyczące kradzieży),
nasycone są bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś lub unikania jakiegoś
zagrożenia, są nieustanie podtrzymywane, bowiem próby zaniechania
tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani napięcie, niepokój,
lęk i cierpienie.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani dysfunkcyjnych wzorów
myślenia i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pani rozpoczęła właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która naprowadza
na zmianę powstałych uwarunkowań, w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska równowagę wewnętrzną i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl