Jakie leki są skuteczne na nerwicę natręctw?

Witam mam 22 lata i od jakis dwoch lat mam nerwice natrectw tzn podejrzewam . Najbardziej dotykaja mnie w domu w towarzystwie bardziej się hamuje . Musze wykonywac caly czas te same rzeczy ktorych nie chce ale jak yego nie zrobie to boje sie ze cos sie stanie . Czeste mycie rak , dotykanie tych samych rzeczy , omijanie studzienek , natretne mysli . Zamknelam się w sobie i wogole nie czuje. sie sobą zaczelam się izolowac brak motywacji i mam wrazenie gdy wyjde na miasto kazdy się patrzy na mnie . Czy leki pomogą na opisane objawy ? Jak tak to jakie ?

Witam Panią,
Nerwica natręctw (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne)
należy do grupy zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są
bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani
dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną
i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl