Czy możliwa jest nerwica natręctw u 25-latki?

Witam. Od kiedy pamiętam choruje na nerwice, będąc dzieckiem nie zdawałam sobie sprawy z tego co mi sie dzieje. Lata szkoły podstawowej mineły mi spokojnie prawdziwy koszmar zaczął sie w gimnazjum. Nie radziłam sobie z atakami lęku żyłam w przeświadczeniu ze umieram i nikt mnie nie rozumie. Kołatania serca, duszności miałam wszystkie objawy chorób jakie można było mieć. Zrobiłam wszystkie badania po tygodniu w szpitalu zostałam wypisana ze wszystkimi dobrymi wynikami. Rodzice zaprowadzili mnie do psychologa który zdiagnozował nerwice lękową. Chodziłam na terapie nauczyłam sie jak z tym żyć juz nie bałam sie wychodzic z domu, miałam spokoj wiele lat az do tego czasu. Ostatnio nerwica wróciła, jednak jest inna niz ta która miałam kiedys. Mam natrętne myśli że musze coś zrobić np pójść cos sprawdzic, wstać, wyjść z domu, oczywiście nie robie tych rzeczy myśle racjonalnie że to bez sensu i wtedy dopada mnie paniczy lęk, lęk przed tym ze czegoś nie zrobie, nie wiem dokladnie jak to opisac, wiem ze to tylko nerwica ze nic mi sie nie stanie ze nic nie musze tylko strasznie utrudnia mi to zycie. Czy to jest nerwica natręctw czy powinnam wrócic na terapie ? Dodam ze nie bralam nigdy zadnych leków regularnie miałam tylko przepisana hydroxyzynum 10 mg w przypadku nagłego lęku

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia
obsesyjno-kompulsyjne.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są
bardzo wysokim poziomem lęku.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności
i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani
dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną
i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl