Czy to normalny stan po zmianie dawki leku?

Witam, mam na imię Przemek i od dobrych 6 lat leczę się farmakologiczne na napady lęku panicznego, moje pytanie dotyczy zwiększenia dawki lęku, po krotce opowiem sytacje. Od kilku lat przyjmuje codziennie lek Parogen, po konsultacji z psychologiem postanowiliśmy wspólnie abym zaczął przyjmować nie jedną a pół tabletki leku, jednak po upływie - 2 miesięcy znów zaczęły doskwierać mi dolegliwości, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie, dlatego postanowiłem znów przyjmować po jednej tabletce dziennie. Moje dolegliwości gwałtownie się pogorszyły, na tyle że boję się wyjść z mieszkania, to już szósty dzień jak przyjmuje po jednej tabletce dziennie, moje pytanie brzmi, czy tak powinno być? Kiedyś obiło mi się o uszy, że przy zwiększaniu dawki, najpierw musi się pogorszyć aby później znów było normalnie. A jeśli tak to kiedy wszystko powinno wrócić do "normy"? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Witam Pana,

Napisał Pan: „od dobrych 6 lat leczę się farmakologiczne na napady lęku panicznego,”

Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe leczy Pan tylko farmakologicznie.

Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Powinien Pan wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,

bowiem środki farmakologiczne nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują

problemu, jedynie tłumią objawy.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.

Dlatego zaburzenia lękowe leczy Pan już tyle lat.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pan spokój i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/