Lęk przed przyszłością

Witam. Mam 22 lata, pracuję, studiuję zaocznie. Od jakiegoś czasu strasznie boje się przyszłości. Tego, że umrą bliscy, zostanę sam.a może zachoruję na coś poważnego. Czuję potrzebę poznania dziewczyny, z którą chciałbym spędzić resztę życia, mam chęć założenia rodziny, ale nie jest to dla mnie takie łatwe w praktyce. Często chodzę zdenerwowany na samego siebie, a odbija się to na osobach z mojego otoczenia. Ogólnie widzę przyszłość w czarnych barwach, nie potrafię sobie z tym poradzić.

Zaburzenia lękowe ( w tym także lęki dotyczące przyszłości oraz wynikające z lęków obniżenie nastroju, amotywację i drażliwość) najlepiej skonultować z psychologiem i leczyć w procesie psychoterapii. Specjalista pomoże zrozumieć głębsze, emocjonalne i osobowościowe przyczyny lęku, a także poradzic sobie z nimi, a tym samym zwiększyć realizację w życiu i satysfakcję z niego.

Witam
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. To, że rozpoznaje Pan swoje potrzeby (bliska relacja, założenie rodziny) to bardzo ważne. Żeby móc je zrealizować potrzebuje Pan poczucia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Proszę nie zmagać się ze swoim lękiem na własną rękę. Kontakt bezpośredni ze specjalistą może Panu pomóc rozpoznać właściwe źródła swoich lęków. Dopiero wówczas możliwe będzie dobranie właściwych oddziaływań. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/