Jak wygląda skierowanie na psychoterapię?

Jak powinno wyglądać skierowanie na psychoterapię w ramach NFZ? Wystarczy po prostu skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego lub Poradni Psychologicznej? Czy raczej powinno być zaznaczone, że to skierowanie do psychoterapeuty?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Nie ma czegoś takiego jak "Poradnia Psychologiczna", ale są Poradnie Zdrowia Psychicznego, w których pracują psychologowie, psychiatrzy i część z nich jest również psychoterapeutami. Zgodnie z prawem nie obowiązuje skierowanie do takich specjalistów†ów, jak: psychiatra, ginekolog, dermatolog-wenerolog, onkolog i dentysta.

Wystarczy się zapisać do PZP i osoba przeprowadzająca pierwszą wizytę (zazwyczaj jest to psychiatra; czasami psycholog) w razie potrzeby skieruje dalej na kwalifikację do leczenia terapeutycznego.