Psychoterapeuci w Łodzi na NFZ

Witam,czy w Łodzi przymuja psychoterapeuci na NFZ? I czy trzeba miec jakies skierowanie od lekarza psychiatry?

Witam. W każdej poradni zdrowia psychicznego, czy poradni psychologicznej mającej kontrakt z NFZ powinien być psychoterapeuta. W takim mieście jak Łódź na pewno są takie poradnie, ich wykaz powinien być na stronie https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne.
Wymagane jest skierowanie, jednak może być ono wypisane również przez innego lekarza przyjmującego w ramach NFZ, np. lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Oczywiście, w Łodzi jest wielu psychoterapeutów przyjmujących w ramach NFZ. Proszę wyszukać poradnie zdrowia psychicznego, jest ich kilka w każdej dzielnicy, również w NZOZ-ach mających kontrakt z NFZ. To, czy i jakie skierowanie będzie potrzebne (od psychiatry czy dowolnego specjalisty), zależy od tego, czy trafi Pani do poradni zdrowia psychicznego czy poradni psychologicznej- jedne i drugie działają w przychodniach. W konkretnej, wybranej placówce (nie obowiązuje rejonizacja) poinformują Panią, jakie wymagania musi Pani spełnić. Proszę się liczyć z okresem oczekiwania na refundowaną psychoterapię! Jego długość może być różna w zależności od placówki, ale proszę to wziąć pod uwagę- chętnych na psychoterapię jest b.dużo. Pozdrawiam. Justyna Owczarek- Skoneczna