Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie są darmowi psycholodzy lub terapeuci w Warszawie?

Gdzie są darmowi psycholodzy lub terapeuci w Warszawie ? Jak wygląda leczenie depresji?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Jeżeli interesuje Pana/Panią terapia w ramach NFZ polecam udać się do poradni zdrowia psychicznego (nie potrzeba skierowania). Pierwsza konsultacja jest najczęściej z psychiatrą, który ocenia czy posiadamy zaburzenia natury psychicznej, oceni ich stopień natężenia oraz czy potrzebna jest farmakoterapia. Jeżeli zostanie Pan/Pani przekierowany do psychologa-terapeuty (do tego potrzebne jest już skierowanie od psychiatry lub lekarza ogólnego), wówczas niekiedy trzeba uzbroić się w cierpliwość - nikt nie jest w stanie podać dokładnej ilości spotkań po której pacjent poczuje, że jego stan psychiczny uległ poprawie. Stąd listy oczekujących na terapie bywają długie. Zwykle czeka się pod telefonem na zwolnienie się miejsca. Tu znajdzie Pan/Pani wykaz poradni w których nie ma obecnie kolejek w Warszawie: http://kolejki.nfz.gov.pl/koc/kolejkiSzukaj.do;jsessionid=26CC5C63F77C59F6A9327035EAFC2FED Polecam korzystać z tego portalu do poszukiwania leczenia bez kolejek.

Absolwentka psychologii o specjalności wychowawczej. Założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.
0

Terapia, której koszty pokrywa NFZ najczęściej możliwa jest w ramach Oddziałów Dziennych i Poradni Zdrowia Psychicznego. Można także spróbować w NZOZach mających kontrakt z NFZ.
Terapia to zwykle indywidualne lub grupowe spotkania z psychoterapeutą- w trybie ambulatoryjnym raz lub dwa z tygodniu, w trybie pobytowym- codziennie. Dodatkowo najczęściej zaleca się konsultacje psychiatryczną i włączenie farmakoterapii.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy