Czy witamina PP działa na stan depresyjny?

Witam Mam obniżony nastrój,taki depresyjny,czarne myśli,nie mam ochoty rano wstać,ale jeszcze nie jest tak tragicznie.Czy wit pp by mi pomogła?Jeśli coś to da,to jaka dawka dziennie?Mam 27lat.Nie chcę brać od razu leków,a na psychoterapię mnie nie stać.Jakby coś można było doradzić?

Z psychoterapii można także skorzystać w ramach ubezpieczenia NFZ np w Poradni Zdrowia Psychicznego lub NZOZach mających kontrakt z NFZ. Do psychologa, na psychoterapię potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Zachęcam do przemyślenia psychoterapii, która jest najlepszą metodą radzenia sobie z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami objawów, szczególnie jeśli opisane przez Pana objawy będą się nasilać lub utrzymywać ponad 2 tygodnie. W razie potrzeby psycholog zleci także konsultację psychiatryczną (włączenie farmakoterapii).