Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć objawy depresji?

Witam. Mam objawy depresji. Ciągle płaczę przypominając sobie swoje beznadziejne zycie. Ciągle chodzę smutna. Gdy ktoś pyta co się dzieje - płacze i nie potrafię nic powiedzieć, chociaż w głowie mam tyle myśli, o których chciałabym się komuś wygadac. Nie potrafię już normalnie funkcjonować, każda czynność przychodzi mi z ogromną ciezkoscia. Ciągle unikam też ludzi. Udaje że nie widzę znajomych i uciekam. A najchętniej zamykam się w pokoju i rozdrabniamy wszystko na cząsteczki, placzac...
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

W przypadku depresji najlepszym wyjściem jest konsultacja z lekarzem psychiatrą i podjęcie psychoterapii. Lekarz będzie mógł włączyć leki przeciwdepresyjne, a psycholog, psychoterapeuta pomoże sobie poradzić z głębszymi przyczynami depresji i radzeniem sobie z objawami choroby. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania. Zachęcam do podjęcia leczenia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,

zalecane jest ukierunkowane leczenie, konsultacja psychiatryczna, w celu zastosowania farmakoterapii oraz równolegle psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy