Czy moje objawy świadczą o zespole presuicydalnym?

Odkryłem, że mam wszystkie objawy zespołu presuicydalnego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_presuicydalny oprób kierowania agresji na siebie. Boję się ,że po jakimś problemie który się pojawi popełnię samobójstwo. Mam mnóstwo problemów fizycznych, psychicznych i społecznych. Czy lepiej zgłosić się do szpitala? Na psychoterapię nie pójdę, myślę, że niebyłbym zadowolony z efektów w stosunku do poniesionych wydatków.

Witam,

wskazana jest konsultacja psychiatryczna i leczenie, w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w innej placówce z NFZ, tam leczenie jest refundowane, kompleksowe leczenie wpłynie na jakość Pana życia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Jeżeli ma Pan podobne objawy i obawy z tym związane wskazana byłaby diagnostyka, najlepiej lekarza-psychiatry. Jeżeli chodzi o interwencję psychoterapeutyczną, to zapewniam Pana, że Klienci po uzyskaniu skutecznej pomocy, uważają ją za bezcenną. Proszę dać szansę psychologii. Zakładam że się wybroni. Pozdrawiam serdecznie.

Witam, proszę się skonsultować z lekarzem psychiatrą. Jeżeli czuje Pan że sytuacja wpływa niekorzystnie na sposób Pana funkcjonowania, ma wątpliwości co do swoich możliwości poradzenia sobie w tej sytuacji może Pan skorzystać z pomocy psychiatrycznej w szpitalu. Najlepsze efekty przynosi wspólne oddziaływanie leczenia farmakologicznego i psychoterapii. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl