Wizyta u psychologa lub psychiatry na NFZ

Witam, mam 27 lat i ostatnio bardzo sobie nie radzę z problemami, wiem, że potrzebuję pomocy, dlatego mam pytanie i proszę kogokolwiek o odpowiedź: czy aby pójść do psychiatry lub psychologa na NFZ potrzebuję skierowanie? czy jest jakiś ośrodek, do którego mógłbym się udać? Nie bardzo mógłbym zdobyć skierowanie ze względu na wiele czynników, dlatego najlepiej gdybym mógł pójść od razu do specjalisty, proszę o odpowiedź i pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Aby udać się na wizytę do specjalisty psychiatry, nie jest wymagane posiadanie skierowania. Niestety nie napisał Pan w jakim mieście Pan mieszka, dlatego też trudno mi polecić jakikolwiek konkretny ośrodek. Najlepiej byłoby zatem gdyby udał się Pan do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego.