Czy psycholog skieruje mnie w razie potrzeby do psychiatry?

Witam, od 3 lat niepokoi mnie mój stan psychiczny, miałam w swojej historii samookaleczanie, zaburzenia odżywiania, traumatyczne przeżycia dzieciństwa, złą sytuacje w domu. Borykam się z bezsennością, dermatillomanią, używkami, złym nastrojem... Zdecydowałam się na wizytę u psychologa ale boję się, że powinna byłam wybrać psychiatrę. Czy psycholog skieruje mnie w razie potrzeby do psychiatry? Czy robią to niechętnie? Czy potrzebuję skierowania od lekarza do psychiatry?

Witam!
Można zaczynać od psychologa, w zasadzie powinni z sobą współpracować. Należy zacząć od określenia rodzaju osobowości i sprawdzeniu na jakie oddziaływania będzie Pani reagować. Psychiatra okaże się być niezbędny, jeżeli zajdzie konieczność włączenia leczenia farmakologicznego, ale także przy diagnozowaniu i ustalaniu strategii leczenia.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam serdecznie, proszę się nie obawiać, dobrze Pani wybrała, najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii z farmakologią, jeśli terapeuta w ogóle uzna że, powinna się Pani skonsultować jeszcze z psychiatrą, trudno ocenić czy akurat ten zrobi to chętnie, ważne, że zdecydowała się Pani na pomoc specjalisty, Pozdrawiam

Witam, aby udać się do lekarza psychiatry nie potrzebuje Pani skierowania. W wielu przypadkach najlepsze efekty daje łączne działanie farmakologiczne i psychoterapia. Może Pani porozmawiać o tym z psychologiem, zastanowić się jaka forma pomocy, terapia przyniesie najlepsze efekty.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam,
Nie potrzebuje Pani skierowanie do psychiatry. Psycholog podczas spotkań konsultacyjnych czy też prowadzonej terapii, ma na uwadze Pani potrzeby i oraz ma za zadanie wspierać Pani proces zdrowienia, co może łączyć się z koniecznością włączenia farmakologii - to on przy bezpośrednim kontakcie z Panią może lepiej niż specjaliści na portalu ocenić Pani stan. Ważne jest aby porozmawiać z nim o Pani wątpliwościach w czasie wizyty. Psychologowie nastawieni się z reguły na współpracę z innymi specjalistami, gdyż wszystkim przyświeca wspólny cel - dobro pacjenta/ klienta.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek