Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć kompulsywne objadanie się u 33-latki?

Czesc, mam problemy z nadmiernym spozywaniem pokarmów. obecnie mam juz 33 lata ale ta doległosc wciaz mi towarzyszy. pojawiła sie pierwszy raz kiedy weszlam w okres dojrzewania. Wtedy była to nawet lekka odmiana bulimi. Moim zdaniem bulimia była spowodowana równiez konfliktową relacją z mamą. Po przeprowadzeniu sie na studia bulimia mineła ale wciaz raz na kilka tygodni powraca komulsywne objadanie sie. Zoładek nie jest w stanie juz pomiescic a ja ciagle nerwowo chce jesc. Zwracam sie o pomoc.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

W takich sytuacjach najlepszym wyjściem jest podjęcie psychoterapii, która pozwoli zrozumieć i przepracować emocjonalne i osobowościowe przyczyny zaburzenia. Szczególnie, jeśli jest Pani świadoma, że mogą one być efektem trudnych relacji, zaburzeń okresu dojrzewania itp. Zmiana jest możliwa, wymaga jednak wytrwałej i zaangażowanej pracy nad sobą. Pod opieką specjalisty przebiega ona najczęściej szybciej.
Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, aby zastanowić się nad podłożem zachowań, kompulsywnego objadania się proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychiatrycznej w poradni zdrowia psychicznego lub w prywatnym gabinecie. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Dużo już Pani osiągnęła uzyskując wgląd w swoje zachowanie oraz w możliwe jego przyczyny. Warto skorzystać z pomocy psychologa i psychoterapii aby zastanowić się jak może Pani odzyskać kontrolę nad zachowaniem, pozbyć się nawyków objadania się.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy