Witam.
Są dwie możliwości korzystania z psychoterapii:

1. Może Pani skorzystać z pomocy w gabinecie prywatnym, płacąc za sesje. Wówczas żadne skierowanie nie jest Pani potrzebne. Po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu psychoterapeuta proponuje leczenie lub inną formę pomocy np. wsparcie lub poradę.

2. W przychodni w ramach NFZ. Powinna Pani wówczas poszukać, która z przychodni ma poradnię psychologiczną, zatrudniającą psychoterapeutę.
Chcąc zgłosić się na konsultację należy poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie. Na skierowaniu powinno być napisane "do Poradni Psychologicznej", "w celu objęcia leczeniem". Takie skierowanie wystarczy, by się zapisać do psychoterapeuty.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

0

Osoby pełnoletnie mogą skorzystać z psychoterapii indywidualnej w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną, czyli taką, za która nie trzeba będzie dodatkowo płacić) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty