Z czego mogą wynikać takie problemy z partnerem?

Witam serdecznie mam problem z partnerem, straciłem do niego zaufanie :( ciągle dopowiadam sobie różne scenariusze , o tym że mnie zdradza ciągle jestem podejrzliwy i w rozmowie z nim dopatruje się dowodów moich przeczuć, łapie go za każde słowo .. wszystko zaczęło od dość wyzywających zdjęć na jego telefon (to były jego zdjęcia) mówił wprost, że ma na nim głupie zdjęcia , których się wstydzi , bardzo chciałem żeby mi je pokazał a on w tym momencie wyrwał mi telefon z ręki i zaczął je usuwać :( i tak naprawdę od tego się zaczęło, straciłem do niego zaufanie ..... wiem jaką ma pracę , ma też różnego rodzaju wyjazdy służbowe nie wierzyłem mu że gdzieś jedzie bo tak naprawdę każde tego typu stwierdzenie przekonywało mnie w tym, że to nie prawda, że to swojego rodzaju wymówka, żeby spotkać się z kimś innym... praktycznie dzień w dzień jest poruszany temat domniemanej zdrady wiecznie zadaje mu te same pytania , czasami wpadam w szał i nie panuje nad tym co mówię.. z reguły jest tak, że później tego żałuje... od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że staje się na mnie obojętny , ostatnio usłyszałem od niego , że nie chce do mnie przyjechać bo po pierwsze kilometry, paliwo i po drugie zmęczenie.... wcześniej nie było takiego problemu przyjeżdzał dzień w dzień , praktycznie bez przerwy i nie miał problemu z tym , że jedzie do mnie ponad 40 min, czuje, że zaczyna się zmieniać zawsze jak przyjedzie sprawdzam mu telefon i skrzynki mailowe, na których nic nie ma w dodatku nigdy nie przyłapałem go na kłamstwie opisze sytuacje w którąś tam w sobotę nie chciał zostać u mnie w domu tylko stwierdział , że musi pojechać do pracy ( w tym momencie ja pracowałem do 22) oczywiście mu w to nie uwierzyłem i zacząłem się go o to dopytywać, w tej sytuacji zadzwonił do mnie na messenger kamerka i pozakazał, że jest w pracy, nie wiedziałem co mam o tym myśleć. może jest jakiś problem, pytanie czy ten problem to ja? ostatnio powiedział mi też , że zaniedbuje swoje obowiązki w domu , że ma też inne rzeczy do roboty niż szukanie kogoś z kim mnie zdradzi , ciągle powtarza , że mnie kocha i jestem jego najważniejszą osobą i za każdym razem okazuje mi duże uczucia, pytanie brzmi po co skoro ja go wiecznie odpycham i męczę mu o tym, że mnie zdradza? raz już zostałem skrzywdzony drugi raz nie chce ... mówiłem mu wprost , jeśli coś robi albo ma taki zamiar niech nie okłamuję mnie w jakiś sposób po co ma się męczyć tyle czasu i wysłuchiwać dzien w dzień tego samego i do tego okazywać mi uczucia i utwierdzać w przekonaniu, że mu bardzo zależy prosze o pomoc w tej kwesti bo jestem znerwicowany cała tą sytuacją

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Drogi Autorze,

z Twojej wiadomości wynika, że cała ta sytuacja jest dla Ciebie niezwykle trudna i wymagająca pod względem psychicznym. Widać, że poprzedni związek zostawił w Tobie sporo emocji, które nie zostały do końca określone i uporządkowane. Rozumiem, że obawiasz się zdrady oraz kolejnego cierpienia. Jest mi niezwykle przykro, że spotkała Cię trudna sytuacja w poprzedniej relacji.

To co na pewno jest na wielki plus to fakt, że widzisz swoje zachowanie i potrafisz je w pewien sposób określić. Jest to ważna kwestia, która pozwoli na przepracowanie pewnych schematów, w które obecnie wchodzisz. Przede wszystkim ważne jest abyś poszukał swoich obaw i zrozumiał lęk, który Cię ogarnia. Niezaopiekowane i niezrozumiane emocje potrafią bardzo mocno na nas wpływać i wyznaczać pewne standardy oraz działać na podejmowane przez nas decyzje. Stąd właśnie pojawiają się wszelkiego rodzaju sytuacje, w których nie umiesz nas sobą zapanować, krzyczysz i prowadzisz z partnerem dość burzliwe kłótnie.

W tej sytuacje ważne jest abyś przepracował to wszystko. Potrzebujesz wsparcia oraz terapii, ukierunkowanej na umiejętne zadbanie o emocje, rozpoznawanie ich, a także wyciszanie, aby nie dominowały w Twoim życiu i nie wpływały aż tak radykalnie na Ciebie.

To nie jest Twoja wina, że to wszystko się teraz dzieje. Masz pewne obawy, które w znacznym stopniu Cię paraliżują i sprawiają ogromną gonitwę myśli, którą trudno jest zatrzymać. Jeśli zadbasz o siebie w tym aspekcie, będzie Ci zdecydowanie łatwiej budować obecny związek.

Życzę Ci wszystkiego co najlepsze!

Zapraszam na moją stronę - https://www.facebook.com/AnnaKasprzakPsycholog gdzie możesz do mnie napisać.