Nerwy, myśli samobójcze - co mam zrobić?

Witam, mam 16 lat i chodzę do szkoły zawodowej i teraz odbywałem kursy, jeszcze trwają do końca stycznia, ale przyjechałem do domu. Była taka sytuacja, że pierwszego dnia na kursach pani nauczycielka pytała jak się nazywamy - nie mogłem wymówić swojego nazwiska, cała klasa się ze mnie śmiała. Na drugi dzień wyjechałem do domu i już nie chcę tam wrócić, nie wiem co mam zrobić, mam lęki, niechęć do życia, coraz częściej myślę o samobójstwie… Nic mnie nie cieszy, ciągle bym tylko spał i leżał - najchętniej gdzieś bym wyjechał i już nie wrócił. Co ja mam zrobić? Jeżeli nie ukończę kursów wydalą mnie ze szkoły. Mam słabe nerwy, ciągle nie mogę się uspokoić, jestem też po operacjach, które też mnie wykończyły. Proszę o pomoc

Witam!
W wieku dojrzewania bardzo ważna jest akceptacja ze strony rówieśników. Odrzucenie przez grupę staje się natomiast przyczyną wielu problemów i może prowadzić do niechęci, odizolowania się oraz myśli samobójczych.
Piszesz, że chciałbyś uciec. Myślę, że to normalna reakcja na sytuację, kiedy zostałeś upokorzony przez grupę, z którą spotykasz się na co dzień. Warto, żebyś porozmawiał z rodzicami o tym, co się wydarzyło. Postaraj się wyjaśnić im, jak się teraz czujesz i co się z Tobą dzieje. Rodzice mogą interweniować w Twojej sprawie w szkole. Warto, żebyś także skorzystał z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Takie przeżycie jest niezwykle stresujące i dlatego możesz nadal odczuwać dolegliwości związane z powstałymi w jego wyniku emocjami. Korzystanie z telefonu zaufania da Ci możliwość porozmawiania o problemach z osobami, które otoczą Cię wsparciem i postarają się zrozumieć Twój problem.
Myślę, że rozmowy o Twoich problemach i wsparcie mogą pozwolić Ci znaleźć rozwiązanie tej sytuacji i dać szansę powrotu do równowagi wewnętrznej.

Pozdrawiam