Myśli samobójcze, napady szału - co się ze mną dzieje?

Witam, mam 16 lat. Nie wiem co się dzieje czy mam jakaś depresję czy coś. W moim domu nie jest dobrze, rodzice mnie wyzywają, za wszystko krzyczą, za to co zrobią siostry też ja obrywam i tata czasem uderzy po twarzy itp. Codziennie płaczę, wpadam w histerię, obrywam tapetę, ze ściany, kaleczę się, próbowałam się nawet powiesić. Mam praktycznie ciągłe myśli samobójcze, które nie dają mi spokoju, nigdy się nie uśmiecham, nienawidzę siebie, uważam, że jestem beznadziejna, czuję się poniżana i czuję pustkę w środku, taką nicość, mam wrażenie, że życie nie ma sensu... Nie mam wielu znajomych gdyż rzadko wychodzę z domu, praktycznie w ogóle. Gdy wpadam w histerię zaczynam się cala trząść i wychodzę tak jakby spod kontroli, gdyż oberwane ściany i nacięcia na ciele - orientuję się, że zrobiłam je dopiero po fakcie. Często mam bóle w klatce piersiowej i jestem ciągle senna. Nie mam pojęcia co robić nic, mnie nie cieszy.

Witam!

Twoja sytuacja jest bardzo trudna. Problemy, z jakimi się zmagasz wpływają na Twoje samopoczucie i zachowanie. Działanie rodziców powoduje powstawanie trudności, z którymi nie potrafisz sobie poradzić. Nagromadzenie problemów i trudnych emocji powoduje powstawanie u Ciebie napięcia emocjonalnego i wybuchów w postaci płaczu, zrywania tapety czy okaleczania się.
Warto, żebyś opowiedziała o swoim problemie zaufanej dorosłe osobie. Jesteś niepełnoletnia i potrzebna jest zgoda Twoich rodziców do uczestnictwa w spotkaniach z psychologiem lub wizyty u psychiatry. Możesz porozmawiać z nauczycielem lub szkolnym pedagogiem, ale również z członkiem rodziny (babcią, ciocią).
Warto także, żebyś skontaktowała się z poradnią telefoniczną dla dzieci i młodzieży (116 111). Zajmuje się ona pomocom młodzieży w trudnych sytuacjach. Pracujący tam specjaliści mogą pomóc Ci w rozwiązaniu Twoich problemów i zainterweniować w Twojej sprawie.

Pozdrawiam