Czy to, że nie mam przyjaciół i dziewczyny, a rodzice się mną nie interesują spowodowało u mnie depresję?

Witam, Mam 14 lat i mam na imię Piotrek. Cierpię chyba na depresję. Jest mi bardzo smutno, cały czas plączę, byłem dobrym uczniem, lecz pogorszyłem się w nauce, jestem jakby bez życia, nie mam przyjaciół, dziewczyny, ani kolegów, a z rodziną w ogóle nie rozmawiam - wracam ze szkoły, a mama jest w pracy, wraca o 20. Tata w ogóle ze mną nie rozmawia, ostatni raz się odezwał 2 tygodnie temu. Czuję się opuszczony, niechciany, jeszcze jutro rodzice odetną mi internet - całkiem się załamię, w ogóle ze mną nie rozmawiają, nie interesują się mną, wiec oni na pewno mi nie pomogą. Przyjaciół nie mam, ani dziewczyny - z tego powodu jest mi bardzo przykro, też nic tylko łzy. Całymi nocami płaczę i marzę o tym, żeby to się skończyło, czuję się po prostu tak samotny, nieakceptowany, że to jest nie do pomyślenia - błagam o pomoc, bo tylko wam mogę się zwierzyć z moich uczuć.

Witam!
Jesteś młodym mężczyzną, który przeżywa zmiany wieku dojrzewania. W tym czasie bardzo potrzebna jest uwaga i akceptacja ze strony rodziców. Twoi rodzice nie zajmują się Tobą, nie interesują ich Twoje problemy. Takie zachowanie ze strony rodziców może prowadzić u Ciebie do obniżenia nastroju i poczucia osamotnienia.
Warto, żebyś przekazał rodzicom, to co czujesz. Oni mają obowiązek dbać o Ciebie i zaspokajać wszystkie Twoje potrzeby, również psychiczne. Możesz napisać do nich list, w którym możesz opisać, w jaki sposób ich zachowanie wpływa na Ciebie i jak się teraz z tym czujesz. Zachęcam Cię również do korzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Korzystając z tego telefonu będziesz mógł rozmawiać o swoich problemach, uzyskać wsparcie i zrozumienie, a w razie potrzeby będzie można przeprowadzić w Twojej sprawie interwencję.
Warto również, żebyś postarał się podzielić swoimi problemami z osobą, której możesz zaufać. Może to być babcia, wujek, kolega lub nauczyciel. Inne osoby mogą Ci pomóc, jednak muszą wiedzieć, co się z Tobą dzieje. Warto, żebyś poszukał kogoś w swoim otoczeniu, kto może zmienić Twoją sytuację i pomóc Ci w tych trudnych chwilach.

Pozdrawiam