Rozwód rodziców - jak go przeżyć?

Mam 14 lat. Mój tata chce odejść od mojej mamy! On tylko przez jedno kłamstwo chce wszystko zepsuć. Powiedział mi, że nie będzie widywał mojej siostry (ma 7 lat) ani mnie. Bardzo się boję, co będzie ze mną i moją siostrą. Nie chcę, aby rodzice się rozstawali :(

Witam!

Twoje obawy są uzasadnione. Rozwód rodziców jest bardzo trudnym dla dzieci przeżyciem. Musisz przeżywać wiele trudnych emocji związanych z problemem w związku rodziców. Warto, żebyś rozmawiał z nimi o tym, co czujesz i jak Ty postrzegasz tę sytuację. Pamiętaj, że bez względu na ich sytuację Ty nadal będziesz ich dzieckiem. Warto, żebyś mówił im o tym, co ich zachowanie powoduje dla Ciebie i w Tobie. Oni mogą być teraz zajęci swoimi sprawami i szukaniem rozwiązań. Nie zmienia to faktu, że mimo swoich problemów mają nadal obowiązek opieki nad swoimi dziećmi. Porozmawiaj z rodzicami o Twojej i siostry wizycie u psychologa, możecie wybrać się do specjalisty całą rodziną. Wizyty u psychologa mogą pomóc Ci radzić sobie w tym trudnym czasie i pozwolić zrozumieć, co dzieje się z Tobą i Twoimi rodzicami. W ciężkich chwilach możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam