Jak poradzić sobię z agresją i częstymi kłamstwami?

  Witam! Mam ponad 17 lat i straszny problem. Jestem bardzo agresywna, ale tylko w stosunku do mojej siostry. Gdy wyprowadzi mnie z równowagi mówiąc mi, że jestem gruba, brzydka i zakłamana ja nie potrafię nad sobą zapanować. Faktycznie czasem kłamię. Lubię koloryzować, dodawać coś. Tego też próbowałam się oduczyć, ale nie wiem jak. Nie wiem gdzie się z tym zgłosić. Rodzice widzą moją agresję, ale jak do tej pory mi z tym nie pomogli. A ja naprawdę potrzebuję rozmowy, pomocy, czegokolwiek, żeby się zmienić, tzn. zaprzestać moim kłamstwom i agresji. Proszę o pomoc.

Witam!
Agresja może być wynikiem braku kontaktu z rodzicami i zachowaniem siostry. Jesteś w wieku, w którym potrzebujesz wsparcia i zrozumienia ze strony rodziców. Ich akceptacja i pomoc mogłyby pozwolić Ci zmienić swoje zachowanie i poradzić sobie z trudnymi emocjami.
Agresja może być wynikiem tłumienia emocji. Jeśli denerwuje Cię siostra, możesz zawsze powiedzieć jej o tym, co czujesz, np. „jest mi przykro, kiedy tak mnie nazywasz...”, „czuję się źle, kiedy mówisz o mnie w taki sposób”, itp. Rodzicom możesz napisać list, w którym wyrazisz swoje uczucia i problemy.
Warto, żebyś mówiła wprost o swoich emocjach, to zmniejszy wewnętrzne napięcie i da Ci kontrolę nad swoimi przeżyciami. Myślę, że pomocna byłaby także wizyta u psychologa. W trudnych momentach możesz również korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam