Jak mam przetrwać to, że moi rodzice się rozwodzą, a na dodatek jestem gruba?

  Mam 12 lat no i moi rodzice się rozwodzą. Ciągle się kłócą (mój tata miał kochankę), a dziś miał pretensje do mamy, że poszła do pracy (moja mama w piątki i soboty stoi za barem - to żaden zboczony klub) i nie rozumiał, że moja mama musi iść. Zawsze się robi agresywny jak weźmie leki nasenne. Mówią mi, że będzie dobrze itp. Wczoraj nawet pociągnęłam cyrklem po mojej ręce. Stwierdziłam, że wtedy nie czuje się złości, wyżywa się. Jak dla mnie to pomaga (wcześniej uważałam, że to bez sensu). Na dodatek ciągle dołuje mnie fakt, że jestem gruba. W wakacje chłopaki na podwórku mi dokuczali i było mi bardzo przykro. Rozwód + dokuczanie to naprawdę nie na moje siły. Znalazłam ciche miejsce usiadłam i zaczęłam płakać, bo nie dawałam sobie rady. Przyszła moja najlepsza przyjaciółka, która mnie pocieszała (ona jedyna mnie rozumie).

 Witam!
Czasem dobrze jest sobie popłakać i wyrzucić z siebie trudne emocje. Rozwód rodziców i obraźliwe uwagi ze strony rówieśników to naprawdę poważne sprawy. Dobrze, że masz przyjaciółkę, która może Ci pomóc i potrafi Cię zrozumieć.
Rodzice ciągle się kłócą i nie zdają sobie sprawy, jak Ty się teraz czujesz. Jednak mimo rozwodu nadal są i będą Twoimi rodzicami, którzy do 18. roku życia odpowiadają za Ciebie. Porozmawiaj z nimi o tym, co się z Tobą dzieje, jak się czujesz w tej sytuacji i co przeżywasz. Teraz dusisz wszystko w sobie i nie dzielisz się przeżyciami z rodzicami. Dlatego oni mogą nie zauważać Twoich problemów i trudności. Jeśli nie będziesz mogła opowiedzieć im tego wprost, możesz napisać do nich list. W trudnych chwilach polecam Ci korzystanie z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam