Co zrobić, żeby były partner zatęsknił i wrócił?

Jestem z nim 3 lata.Kochaliśmy się i wiedzieliśmy że to na zawsze,planowaliśmy zaręczyny.Dostał pracę w delegacji.Tęskniliśmy i byliśmy szczęśliwi,.Z czasem jednak on zaczął się oddalać.Zdradził.Wybaczyłam i chce z nim być.Ona też chce z nim być.Zastanawiał sie którą wybrać.Zdecydował się na mnie,mówił że kocha.Teraz że wygasły w nim uczucia i nie potrafi kochać.Ma pracę za granicą, nowych znajomych,może będzie chciał być z nią.Co zrobić by wrócił?Co zrobić mu zależało na mnie i zatęsknił?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Rozumiem, że bardzo zaangażowałaś się w związek i kochasz swojego partnera, dlatego żal Ci, kiedy pomyślisz, że mogłabyś nagle go stracić. Pamiętaj jednak, że nie da się stworzyć związku w pojedynkę. Nie da się kochać za dwoje. Już raz Twój partner Cię zdradził. Przebaczyłaś mu, wróciliście do siebie. Teraz ponownie pojawia się kryzys w związku. Partner informuje Cię, że uczucia w nim wypaliły się, że nie potrafi już Cię kochać. Jak chcecie tworzyć związek bez miłości? Napisałaś, że partner pracuje za granicą, ma nowych znajomych. Wnioskuję, że Ty zostałaś w kraju i czekasz aż wróci, tęsknisz za nim. Nie mogę napisać: „Bądź z nim i daj kolejną szansę” albo „Zostaw go, nie jest Ciebie wart”. Decyzję musisz podjąć sama. Odpowiedz sobie jednak uczciwie na kilka pytań. Czy go kochasz? Czy on kocha Ciebie? Czy okazuje Ci szacunek? Czy możesz mu ufać? Czy jesteś dla niego najważniejsza? Pamiętaj, że nie uratujesz sama tego związku. Jeżeli Twojemu partnerowi naprawdę będzie zależało na Tobie i na byciu z Tobą, to powinien zrobić wszystko, by Ci pokazać, że jesteś dla niego najdroższa. Jeśli Cię kocha, to albo powinien do Ciebie wrócić, albo zorganizować wszystko tak, byś Ty mogła być z nim razem za granicą. Obawiam się, czy jego praca z dala od Ciebie nie jest przypadkiem sposobem na „ucieczkę” od związku… Zachęcam do refleksji i szczerej rozmowy z partnerem.
Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Wycofać się z relacji, by Partner miał czas i przestrzeń, by za Panią zatęsknić..., jeśli jest to naprawdę ważna dla Niego relacja z Panią.

Życzę Pani pomyślności i spełnienia,
irena.mielnik.madej@gmail.com