Widać, że jesteś w rozterce. A on chciałby cię zachować gdyby mu coś nie wyszło. To ty musisz zdecydować, w trosce o własne dobro, czy warto zachować ten związek, którego już nie ma. Pamiętaj z armią trudno jest zawrzeć spokój i woli ona zniewolić i sobie podporządkować niż iść na kompromis. Szczęście we dwoje to nie walka ale współpraca.
Pozdrawiam.
Jeśli znał Twoje uczucia i okazywałaś mu, że Ci zależy, że go kochasz, że jest ważny, to zrobiłaś wszystko co można było zrobić. Na resztę, czyli jego zachowania nie masz wpływu. Widać chłopak ma jakieś problemy, które rzutowały na Wasz związek. Zastanów się, czy ta chęć pomocy jemu nie sprawiała, że jakoś siebie zaniedbywałaś.
Pozdrawiam serdecznie!
Witam,
jest Pani w wieku, gdy zdobywa Pani pierwsze doświadczenia związane z funkcjonowaniem w związku, często wiąże się to z wieloma emocjami, które mogą okazać się dla niektórych na tyle męczące, by zdecydować, że potrzebują poszukać spokoju. Zawsze nieoceniona jest spokojna szczera rozmowa z partnerem, o tym co nam się nie podoba, o wzajemnych oczekiwaniach - zamiast krzyków i obrażania się, jednak w emocjach czasami ciężko zastosować się do tego typu ‘mądrości’.
Jeśli chłopak odszedł, to proszę pamiętać, że ma prawo do takiej decyzji. Jeśli wie, co Pani do niego czuje, to nie wiem, co Pani mogłaby zrobić więcej, poza pozwoleniem mu odejść, jeśli ostatecznie taka będzie jego decyzja. Pogodzenie się z sytuacją może ułatwić np. zaprzestanie śledzenia jego profilu na Facebooku, pozbycie się z domu rzeczy, które Pani o byłym chłopaku na co dzień przypominają zyska Pani w ten sposób więcej spokoju. Na pewno jest coś co lubi Pani robić (jakieś hobby, może sport?), ale ostatnio Pani przestała się tym zajmować z powodu rozpadu związku – chodzi o to, żeby nie mieć tyle czasu na analizowanie przeszłości a skupić się na tym co jest teraz i przyszłości.
Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
Wydaje się, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś. Teraz możesz stawać nawet na uszach, lecz w żaden sposób nie możesz wpłynąć na decyzję chłopaka. Rozstania są zawsze trudne, lecz warto do nich podchodzić jako do kolejnego doświadczenia w życiu, z którego można czerpać wiedzę o sobie. I przede wszystkim lepiej jest zaakceptować rozstanie niż tkwić w rozterce i ciągle stać w tym samym miejscu. Pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Zerwanie przez chłopaka z dnia na dzień – odpowiada Artur Brzeziński
- Co mam zrobić, żeby mój chłopak do mnie wrócił? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Rozstanie z chłopakiem po rozstaniu – odpowiada Mgr Magdalena Brabec
- Co zrobić, żeby były chłopak wrócił do mnie? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Czy warto wrócić do chłopaka po rozstaniu? – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
- Co zrobić, jeśli wszystkie miejsca przypominają mi o chłopaku? – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Dlaczego boję się rozstania? – odpowiada Mgr Marta Żak
- Niska samoocena, myśli samobójcze i próby samookaleczania z powodu byłego chłopaka – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Co zrobić, jeśli chłopak ciągle mnie okłamuje? – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Co zrobić, jeśli chłopak zerwał ze mną przez portal społecznościowy? – odpowiada Mgr Anga Aleksandrowicz
artykuły
Życie z kosmitą. Mój mąż ma zespół Aspergera
Bill Gates, Albert Einstein i Mozart - wybitni? Z
Depresja po miłości. Co roku 1200 Polaków chce się zabić po rozstaniu
Co trzecia podejmowana w Polsce próba samobójcza p
Zuzia, dziewczynka w skórze utkanej z cierpienia
Przyszła na świat i już ją bolało. Nie rączka, nie