Co zrobić, jeśli wszystkie miejsca przypominają mi o chłopaku?

Byłam z chłopakiem ale się rozstalismy w tedy myślałam że zapomniała ale teraz kiedy minęło półtora roku zaczęliśmy rozmawiać i znowu byliśmy razem ale to nie było to i zerwał że mną nie wiem co mam robić wszystkie miejsca mi go przypominają nie mogę zapomnieć jaki był dla mnie czuły i dobry próbowałam z nim popadać ale on nie chciał

Pozdrawiam.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Zawód miłosny... którz z nas tego nie przeżywał..? Jeżeli interesujesz sie sportem to polecam spróbować poświęcić więcej czasu na wysiłek fizyczny. Jeżeli nie to integracja w nowych grupach społecznych, czy koleżeńskich, również może przynieść ukojenie.
Generalnie: pozytywne akcje,pozytywne interakcje, ale przede wszystkim pozytywne myślenie. Kiedy stosujemy się do tych reguł tworzymy wzory w mózgu odpowiedzialne za utrzymanie stałego przeplywu serotoniny (hormonu szcześcia).

Poradzisz sobie!

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Jeśli wszystkie miejsca Ci o nim przypominają, a chcesz zapomnieć, to znajdź nowe miejsca. Widzę, że masz dobre wspomnienia, które warto zachować, jednak kurczowe ich podtrzymywanie nie pozwoli Ci pójść dalej.
Przeżywasz stratę i tęsknota jest naturalna, jednak widzę, że próbowałaś kontakt przywracać, mimo, że napisałaś, że to nie to... Trudno się rozstać? Ból po stracie mija z czasem.
Pozdrawiam!

Witam,

jeśli chłopak odszedł, to proszę pamiętać, że ma prawo do takiej decyzji. Jeśli wie, co Pani do niego czuje, to nie wiem, co Pani mogłaby zrobić więcej, poza pozwoleniem mu odejść, jeśli ostatecznie taka jest jego decyzja. Pogodzenie się z sytuacją może ułatwić np. zaprzestanie śledzenia jego profilu na Facebooku, pozbycie się z domu rzeczy, które Pani o byłym chłopaku na co dzień przypominają zyska Pani w ten sposób więcej spokoju. Na pewno jest coś co lubi Pani robić (jakieś hobby, może sport?), ale ostatnio Pani przestała się tym zajmować z powodu rozpadu związku – chodzi o to, żeby nie mieć tyle czasu na analizowanie przeszłości, oderwać swoje myśli od przeszłości a skupić się na tym co jest teraz i przyszłości. To powinno pomóc Pani poczuć się lepiej. Jeśli będzie Pani czuła, że jest jej bardzo ciężko, że potrzebuje wsparcia a to otrzymywane od przyjaciół nie jest wystarczające, zawsze może Pani zasięgnąć konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel