Co zrobić, żeby były chłopak wrócił do mnie?

Mam ponad 13 lat. Moj były też. Byliśmy ze sobą równy miesiąc. W dzień naszej miesięcznicy on ze mną zerwał. Powiedział że poprostu nie możemy być już razem. Teraz mineło kilka miesięcy od zerwania. Nie odzywamy się do siebie mamy tylko przelotne wiadomości z pretensjami. Udajemy że się nie znamy. On ma już nową..ale ja go bardzo kocham i nie potrafię zapomnieć. Co zrobić żeby do mnie wrócił ? Bardzo proszę o pomoc. Ja naprawdę nie wiem co już zrobić.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że rozstanie jest zawsze trudnym doświadczeniem. Jesteś młodą dziewczyną i najprawdopodobniej przed Tobą jeszcze wiele szans na poznanie interesujących chłopców, z którymi będziesz mogła się spotykać. Wiem, że boli Cię to, że po miesiącu chłopak zerwał znajomość z Tobą. Udaje, że Cię nie zna, a Wasze relacje popsuły się, bo zamiast porozumienia, wyrzucacie sobie wzajemne pretensje i żale. Pytasz, co zrobić, by chłopak do Ciebie wrócił. Nie mam pojęcia. Ale warto, byś zastanowiła się nad tym, czy chcesz rzeczywiście z nim być, skoro wysyła do Ciebie przykre wiadomości, nie chce się z Tobą spotykać, a do tego znalazł sobie już nową dziewczynę. Czy warto rozbijać jego związek i ponownie się z nim spotykać, skoro on nie jest raczej zainteresowany znajomością z Tobą? Uważam, że lepiej chyba dać sobie czas na przeżycie rozstania i z czasem zacząć się otwierać na nowe znajomości, nowe związki.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

k...3, do uczuć nie można nikogo zmusić, ale skoro bardzo Ci na nim zleży, pokaż mu to, porozmawiaj z nim. Może on najzwyczajniej w świecie nie wie, że Tobie tak bardzo na nim zależy?! DZIAŁAJ!!!
Jarek Zabojszcz

Zastanów się, czy chłopak, który zostawia Cię bez słowa wyjaśnienia i szybko znajduje sobie inną dziewczynę, faktycznie jest Ciebie wart. Jaką masz gwarancje, że ta sytuacja się nie powtórzy? Prawdziwa miłość to zaufanie do drugiej osoby i pewność, że traktujemy się nawzajem z szacunkiem. Jesteś jeszcze bardzo młoda i spotkasz na swojej drodze wielu kandydatów na partnerów. Wybieraj tych, którzy traktują Cię z godnością.
Życzę udanych wyborów życiowych.