W jaki sposób leczy się schizofrenię i nerwicę natręctw?

Witam , choruję na schizofrenię prostą z nerwicą natręctw , w jaki sposób leczy się te dwie choroby jeśli obie zostały stwierdzone i współwystępują jednocześnie?? Czy to możliwe , że natręctwa mogą być elementem schizofrenii?? Dodam, że u mnie najczęściej z objawów występują utrata energii , zaniedbanie higieny osobistej , napięcie mięśniowe ,oraz natręctwa myślowe . Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź oraz poświęcony czas

Najlepszym wyjściem jest podjęcie farmakoterapii i psychoterapii w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym. Psychoterapia ambulatoryjna to spotkania z psychologiem, psychoterapeutą raz lub dwa razy w tygodniu, w trybie stacjonarnym to najczęściej psychoterapia grupowa na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym (pobyt tylko w godzinach przedpołudniowych, psychoterapia grupowa codzienna, ale także opieka lekarzy psychiatrów, terapeutów zajęciowych, psychologów i psychoterapeutów). Podobne ośrodki mieszczą się w wielu miastach Śląska. Można skorzystać z ich pomocy w ramach ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia, konieczne jednak będzie skierowanie. Z psychoterapii indywidualnej w trybie ambulatoryjnym- także refundowanej- można skorzystać z Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (mających kontrakt z NFZ) oraz gabinetach prywatnych. Konieczne jest skierowanie wystawione przed lekarza psychiatrę lub lekarza rodzinnego. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.