Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób leczy się schizofrenię i nerwicę natręctw?

Witam , choruję na schizofrenię prostą z nerwicą natręctw , w jaki sposób leczy się te dwie choroby jeśli obie zostały stwierdzone i współwystępują jednocześnie?? Czy to możliwe , że natręctwa mogą być elementem schizofrenii?? Dodam, że u mnie najczęściej z objawów występują utrata energii , zaniedbanie higieny osobistej , napięcie mięśniowe ,oraz natręctwa myślowe . Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź oraz poświęcony czas
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Najlepszym wyjściem jest podjęcie farmakoterapii i psychoterapii w trybie ambulatoryjnym lub stacjonarnym. Psychoterapia ambulatoryjna to spotkania z psychologiem, psychoterapeutą raz lub dwa razy w tygodniu, w trybie stacjonarnym to najczęściej psychoterapia grupowa na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym (pobyt tylko w godzinach przedpołudniowych, psychoterapia grupowa codzienna, ale także opieka lekarzy psychiatrów, terapeutów zajęciowych, psychologów i psychoterapeutów). Podobne ośrodki mieszczą się w wielu miastach Śląska. Można skorzystać z ich pomocy w ramach ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia, konieczne jednak będzie skierowanie. Z psychoterapii indywidualnej w trybie ambulatoryjnym- także refundowanej- można skorzystać z Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej (mających kontrakt z NFZ) oraz gabinetach prywatnych. Konieczne jest skierowanie wystawione przed lekarza psychiatrę lub lekarza rodzinnego. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam Pana,
wskazane kompleksowe leczenie psychiatryczne, farmakoterapia i psychoterapia, w leczeniu OCD skuteczny jest paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdrecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy