Spokojne wyjście z depresji i schizofrenii

Mam depresję od dwóch lat . Wczesniej mialam schizofrenie zdiagnozowana i została podleczona. teraz od dwoch lat nic mi sie nie chce, ciezko mi wstac z łózka boje sie przyszlosci, mam bardzo powazne problemy z mysleniem, z pamiecia i koncentracja. nie rozumiem i nie zapamietuje tego co czytam, nie pamietam tabliczki mnozenia. trwa to juz 2 lata. pracuje jako telemarketer ale boje sie ze tez sobie nie poradze. boje sie strasznie starosci. biore zeldox i seronil. prosze o pomoc.
ponad rok temu

Zdecydowanie polecam psychoterapię i stały kontakt w wykwalifikowanym terapeuta i lekarzem. Są dostępne różne formy terapii zarówno psychoterapia indywidualna ambulatoryjna jak i psychoterapia grupowa w trybie Oddziału Dziennego lub grup ambulatoryjnych, które maja wysoką skuteczność w leczeniu tego typu zaburzeń. Sama farmakoterapia- o ile ważna i potrzebna- nie rozwiązują problemów i nie uczy radzenia sobie z nowymi pojawiającymi się trudnymi sytuacjami, nie pozwala przepracować swojego sposobu myślenia, wchodzenia w relacje itp a to z kolei nie pozwala na wyeliminowanie czynników wyzwalających chorobę.

Dzień dobry!

Obok farmakoterapii (przyjmowania leków), warto aby był Pan pod stałą opieką psychologa korzystał z psychoterapii, terapii grupowej, metod treningowych, ćwiczeń oddechowych, relaksacji, bioffedback itp.

Pozdrawiam!