Umiarkowana depresja lękowa i leczenie terapeutyczne

Mam zdiagnozowaną umiarkowaną depresję lękową. Przepisano mi leki i zaproponowano mi podjęcie leczenia terapeutycznego w szpitalu na oddziale dziennym. Pobyt w takich szpitalach mnie przeraża poza tym nie jestem na tyle zmotywowany do podjęcia takiej formy leczenia: przychodzenia od poniedziałku do piątku przez kilka tygodni. Wolałbym indywidualną psychoterapie w jakimś prywatnym gabinecie te raz w tygodniu. C zy muszę się na to godzić? Jeśli nie wyraże zgody to lekarz nie będzie chciał mnie leczyć i przepisywać leków.

Dzień dobry!

Jak sam Pan napisał - jest to propozycja, z której może Pan skorzystać, lub nie. Zamiast oddziału dziennego może Pan wybrać inną formę terapii grupowej lub indywidualnej i poinformować prowadzącego lekarza psychiatrę o rozpoczęciu terapii.

Pozdrawiam!