Pytania o pobyt na oddziale dziennym psychiatrycznym

Witam, leczę się psychiatrycznie prywatnie. Chciałabym zostać skierowana na oddział dzienny psychiatryczny (z nerwica i depresją), czy w tym celu muszę iść do lekarza na NFZ? Czy trudno będzie się tam dostać i jak długo się czeka? Ile może trwać taka terapia? Jestem zatrudniona na umowę zlecenie, bez opłacenia składek (jestem studentką), wiem że zwolnienie chorobowe nie zapewni płatnego urlopu, czy z pobytem w szpitalu jest inaczej? Czy oddział dzienny jest traktowany jako pobyt w szpitalu?

W większości placówek pobyt na Oddziale Dziennym wymaga skierowania od lekarza psychiatry, wystarczy zatem umówić się na wizytę i poprosić o skierowanie. Dobrym pomysłem byłoby umówienie się na wizytę, w placówce, w której chciałaby Pani odbyć terapię lub poprosić swojego lekarza o skierowanie. Posiadając skierowanie nie powinno być problemu z przyjęciem- zwykle wystarczy zadzwonić i umówić się na kwalifikacje wraz z terminem przyjęcia na Oddział. Termin jednak będzie zależny od ilości wolnych miejsc lub kolejki oczekujących na przyjęcie. W okresie wakacyjnym zwykle terminy są szybsze. Terapia trwa 60 dni roboczych tj około 12 tygodni (około ponieważ ilość dni wylicza się wyłączając święta wypadające w tygodniu). W trakcie pobytu na Oddziale dostaje Pani L4 tak jak za pobyt w szpitalu.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy nad sobą!

Witam
Na oddział dzienny kieruje lekarz psychiatra, nie ma znaczenia czy psychiatra prywatny czy państwowy. Jeżeli Pani nie pracuje tylko studiuje to oficjalnie nie przysługuje Pani płatny urlop chyba że umówi się Pani z pracodawcą że po wyjściu z oddziału każdego dnia od 15 będzie Pani pracować. Leczenie na oddziale dziennym nie jest pobytem w szpitalu.
Anna Suligowska