Leczenie depresji i myśli samobójcze

Mam depresje, od kilku dni biore lek seronil, a takze raz w tyg chodze na wizyte u psychologa. Mam jednak wrazenie ze moj stan sie pogarsza, mam mysli samobojcze nie moge normalnie funkcjonowac. Mysle ze terapia u psychologa troche potrwa a ja coraz bardziej mysle o smierci, samookaleczam sie. Czy sa moze jakies osrodki gdzie moglabym sie zglosic i bylabym pod stalą kontrolą? Niewiem gdzie mam isc po pomoc, pochodze z warszawy

Na działanie leków antydepresyjnych trzeba zwykle poczekać ok 2-3 tygodnie. Jeśli obawia się Pani o swoje życie, może Pani zdecydować się na hospitalizację w szpitalu. Najlepszym wyjściem byłoby rozważenie takiej możliwości w porozumieniu ze swoim psychiatrą bądź psychologiem - być może będą mogli pokierować Panią do odpowiedniego ośrodka. Pozdrawiam!

Rzeczywiście warto żeby skorzystała Pani z pomocy codziennej. Można skorzystać z terapii w Oddziałach Dziennych (terapia od 8-15 codziennie, przy czym na popołudniu i noc pacjent wraca do domu) lub z opieki całodobowej (szpital). Obydwie formy oferują psychoterapię, psychoedukacje oraz inne zajęcia terapeutyczne, stała opiekę lekarza psychiatry, psychologów, psychoterapeutów i pielęgniarek.
Należałoby udać się do swojego lekarza rodzinnego lub psychiatry i poprosić o skierowanie. Z tym skierowaniem zadzwonić do wybranej placówki i umówić się na kwalifikację i termin przyjęcia. Często w sytuacjach trudnych jest możliwość szybkiego przyjęcia.

Witam Panią, jeśli Pani stan psychiczny pogarsza się, nasilają się myśli samobójcze, proszę zgłosić się do Izby Przyjęć Szpitala Psychiatrycznego przy ul. Nowowiejskiej lub do Instytutu Psychiatrii i Neurologii przy ul. Sobieskiego. Powinna Pani zostać natychmiast przyjęta na oddział. Pozdrawiam