Czy pobyt na całodobowym oddziale psychiatrycznym to dobry pomysł?

Mam 13 lat, wszystkie objawy depresji i się tnę. Psycholog szkolna olała mnie i powiedziała, że udaję, że coś mi jest i nie zwracała na mnie uwagi. Nawet gdy napisałam, że zaraz sobie coś zrobię i niech mi pomoże. Dlatego też teraz jestem na dziennym oddziale psychiatrycznym, ale tam też prawie nikt o mnie nie myśli. Zastanawiam się czy to depresja. Mam codziennie myśli samobójcze, emetofobię, fobię społeczną i szkolną itp. Myślę, żeby pójść na całodobowy oddział psychiatryczny, ale nie wiem czy to nie pogorszy sytuacji.

Witam! Biorąc pod uwagę opis sytuacji można podejrzewać, że problemem są zaburzenia osobowości typu borderline, czyli osobowość chwiejna emocjonalnie. Takie zaburzenie może dawać bardzo różnorodne objawy w tym także znaczne obniżenia nastroju, lęki czy myśli autoagresyjne. Oczywiście jest to tylko przypuszczenie, dokładne rozpoznanie powinien ustalić psychiatra prowadzący leczenie. Hospitalizacja na oddziale całodobowym raczej nie pogorszyłaby Twojej sytuacji, jednakże być może nie istnieją wskazania do zastosowania takiej metody leczenia, a oddział dzienny wystarcza w zupełności do prowadzenia terapii. Proponuję porozmawiać szczerze o problemach z rodzicami, psychologiem, psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień Dobry,

Porozmawiaj, proszę o swoich wątpliwościach i odczuciach z lekarzem prowadzącym Cię.
Z pewnością Cię wysłucha i będzie chciał Ci pomóc.

Życzę Ci tego, czego teraz najbardziej potrzebujesz,
irena.mielnik.madej@gmail.com