Co zrobić w przypadku męża, który stosuje przemoc?

Nie chcę żyć z niczym sobie nie radzę myśli same mi się nasuwają żeby odejsc z tego świata syn stwara non stop prpblemy ma 19 lat mąż co weekend nadużywać alkoholu do ŕękpczynów dochpfzi jestem nukim jeszcze w córuni wsparcie boje się pomocy

Zachęcam do zgłoszenia się po pomoc do psychologa, psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani nie tylko zrozumieć przyczyny i mechanizmy, które doprowadziły do sytuacji przemocy, ale także udzieli wsparcia, nauczy stawiać granice, odbudować poczucie wartości, pewności siebie i skuteczności. Najczęściej podobna sytuacja wymaga wytrwałej i dłuższej pracy w kierunku zmiany, jednakże daje szanse na poprawę jakości życia, satysfakcji z niego i w siebie. Z pomocy psychologa można skorzystać także w ramach ubezpieczenia NFZ, niezbędne jednak będzie skierowanie od lekarza psychiatry lub lekarza rodzinnego. Z takim skierowaniem można zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, NZOZu posiadającego kontrakt z NFZ lub placówek zajmujących się pomocą rodzinie. W sytuacjach nagłych można także zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (oprócz pomocy psychologicznej może także zaoferować inne wsparcie, w tym np nocleg). Może Pani także poszukać pomocy w gabinetach prywatnych.
Zachęcam do działania, szczególnie jeśli pojawiły się myśli samobójcze.