Przemoc psychiczna ze strony męża

Mój maz zneca się nademna psychicznie od lat,jest coraz gorzej,zyczy mi abym miała wypadek i umarla. Czy mogę podac sprawę do sadu o przymusowa terapie dla niego?Jesli tak czy to cos da?

Witam. Sytuacja, którą Pani opisuje nie jest przyjemna. Proponuje Pani, jeśli jest taka najmniejsza możliwość, przeprowadzke. Niech będzie to miejsce gdzie będzie się czuła Pani bezpieczna. Oczywiście proszę zgłosić na policje fakt nękania przez męża. Taka sytuacja obciążą Panią dodatkowo, dlatego sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa. Odpowiadając na Pani pytanie, nie może Pani zmusić męża na terapie. Może z nim Pani o tym porozmawiać, jeśli jest taka możliwość i zachęcić do terapii małżeństw.

Dzień dobry!

Może Pani - jeśli tego chce - złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o winie męża.
Może Pani także zgłosić przemoc psychiczną na Policji i do sądu.
Nie oczekiwałabym jednak, że sąd orzeknie przymusową terapię męża. A jeśli nawet - psychoterapia, aby była skuteczna, powinna być dobrowolna, motywowana realną potrzebą zmiany sprawcy przemocy. Terapie przymusowe zawsze odnoszą znacząco gorsze rezultaty.

Pomoc i wsparcie znajdzie Pani m.in. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszeniu Niebieska Linia itp.

Pozdrawiam!