Agresja słowna i przemoc psychiczna ze strony męża

Mąż mnie przeżywa od najgorszych jak nie dostanie tego co chce zawsze to robi pod wpływem alkoholu wtedy chce się przytulać a ja mam tego dość szantaż jest zawsze

Witam Panią. Mimo Pani krótkiego opisu sytuacji dostrzegam dwa problemy. Pierwszy to doświadczanie przemocy ze strony męża. Niestety przemoc w rodzinie jest zjawiskiem narastającym. Dlatego proponuję Pani już teraz nawiązanie kontaktu ze specjalistami, którzy zajmują się przemocą w rodzinie. Drugi problem współistniejący to problem alkoholowy męża. Domyślam się, że on również powoduje szkody w Pani małżeństwie. Wprawdzie tego nie dostrzegłem w Pani opisie, ale proszę uważać na ryzyko usprawiedliwiania przemocy (agresywnego zachowania) piciem alkoholu. Problem alkoholowy męża może Pani zgłosić do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Oni mogą skłonić męża do poddania się diagnozie i do ewentualnego leczenia. Wracam do Pani. Proszę skorzystać z poniższego adresu i zadbać o swoje bezpieczeństwo, które może być zagrożone jeśli mąż w swoim zachowaniu będzie się czuł bezkarny.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach
ul. Mickiewicza 15
34-100 Wadowice
tel./fax 33 870 90 00
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Niestety u osób nadużywających alkoholu często dochodzi do aktów przemocy. Powinna Pani pamiętać, że jako ofiara tej przemocy ma Pani prawo skorzystać z pomocy opieki społecznej i policji. Pani mąż, bez względu na okoliczności nie ma prawa dręczyć Pani fizycznie ani psychicznie. W pani gminie na pewno znajduje się lokalny ośrodek interwencji kryzysowej. Sugeruję udać się tam i dowiedzieć się jakie ma Pani prawa i jakiego rodzaju wsparcie może Pani uzyskać.

http://www.gabinetzmian.pl

Zdecydowanie powinna Pani udać się do ośrodka interwencji kryzysowej blisko miejsca zamieszkania. Tam otrzyma Pani odpowiednie wsparcie, opiekę psychologa i wytyczne, jakie ma Pani w tej sytuacji prawa i co może zrobić. Proszę reagować, bo niestety zachowania agresywne pod wpływem alkoholu mają tendencję do nasilania się. Proszę też nie mieć oporów przez wezwaniem policji, kiedy mąż jest agresywny i nie ma tu znaczenia czy jest to agresja fizyczna, czy psychiczna. Obydwie są jednakowo bolesne.

Pozdrawiam serdecznie.