Częste picie alkoholu i upijanie się oraz agresja u męża

Mąż codziennie wypija 2, 3 piwa, czasami jedno, każda impreza (choć nie jest ich za dużo w roku) kończy się zupełnym napiciem. Bywa również tak, że w tygodniu przychodzi pijany (średnio raz w tygodniu) Po upojeniu bywa agresywny włącza radio bądź tv na cały regulator, czym doprowadza mnie do furii, zarówno on, jak i jego rodzina twierdzą, że mąż nie jest żadnym alkoholikiem, to tylko moje fanaberie. Ja po woli załamuję się, dodam że mamy 3 małych dzieci...Co ja mogę zrobić???

Witam. Zgłosić męża do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a samej udać się do placówki leczenia współuzależnień bądź prywatnie po pomoc.
Magdalena Brabec

Witam, z tego co Pani opisuje wynika, że Pani mąż może mieć problem z alkoholem. Warto się zgłosić na grupę dla osób współuzależnionych do Ośrodka Leczenia Uzależnień, być może pomocna okaże się konsultacja/pomoc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Jeżeli mąż jest agresywny słownie lub fizycznie, to może mu Pani założyć niebieską kartę na najbliższym komisariacie policji i tam uzyskać informację o możliwościach jakie daje Pani prawo. Pozdrawiam

Dzień Dobry,
Pani Mąż JEST uzależniony od alkoholu. Piwo to alkohol.
Pani może zrobić coś dla siebie. Zachęcam do uzyskania pomocy telefonicznej ( poprzez stronę www.aa.org.pl) Potrzebuje Pani spotkań z terapeutą . Pomocy psychologicznej udzieli też Pani LIga Polskich Kobiet. Zachęcam Panią do czytania na temat współuzależnienia ( strona www.parpa.pl ). Proszę szukać wsparcia na zewnątrz rodziny.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Dzień dobry!

Mąż powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień. Jeśli mąż i jego rodzina nie widzą takiej potrzeby, ukrywają, maskują jego picie - po pomoc może i powinna zgłosić się Pani. W organizacjach typy Ośrodek Terapii Uzależnień, Centrum Interwencji Kryzysowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej itp. znajdzie Pani zarówno pomoc psychologiczną, jak i prawną, informacyjną, wsparcie innych osób/ kobiet w podobnej sytuacji itp.

Pozdrawiam!

Warto się zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień- bardzo często oferowana jest tam pomoc dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Grupa wsparcia i terapeuci pomogą Pani nauczyć się stawiać granice, oddawać odpowiedzialność za picie osobie uzależnionej, pomogą także w pracy nad umiejętnością jasnej komunikacji, stawiania granic, poprawą poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i pewności siebie.