Alkoholizm i zaburzenia zachowania u osoby z rodziny

Witammam w rodzinie osobę która została sama z2 dzieciNiestety wtedy zaczęły się problemyA mianowicie odcięcie się od rodzinypicie alkoholu aż do tego stopnia żeta osoba wylądowała w zakładzie psychiatrycznymPóźniej przez pewien czas było dobrze aleznowu wszystko powróciło ze zdwojoną siłąDoszły do tego sytuacje w których nawet zarzuca swoim dzieciom wierzenie w BogaA on sam każdego z rodziny wyzywa od demonów Moje pytanieJak można mu pomócSkoro nie chce się leczyći nie dopuszcza nikogo dosiebie

Witam,!
Uzależnienie od alkoholu jest chorobą w której proces leczenia nie jest sprawą prostą i przede wszystkim zależy od jakiejkolwiek motywacji osoby, której ono dotyczy.
Bliscy natomiast przede wszystkim mogą otrzymać pomoc w zakresie rozumienia mechanizmów choroby oraz wsparcia w zakresie konstruktywnego stawiania granic, które często okazują się pomocne - zarówno dla osoby borykającej się z problemem alkoholowym jak i jego najbliższych.
Zachęcam do wizyty w ośrodku zajmującym się uzależnieniami (typu poradnia terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia). Pracujący tam terapeuci doradzą i wesprą w tej sytuacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień dobry!

Ta osoba z pewnością powinna być pod stałą opieką psychiatryczną, być może przyjmować leki lub ponownie trafić na obserwację i leczenie do szpitala.
Jeśli jest zagrożone bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, warto porozmawiać o tej sytuacji np. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej czy Centrum Pomocy Rodzinie.

Pozdrawiam!