Jak walczyć z alkoholizmem partnera?

Witam, nie potrafie dobrze operowac na Waszej stronie i byc moze przez to nie moge znalezc teamtu o alkoholizmie. Nie radze juz sobie z partnerem. Mamy dwojke dzieci i wszystko zaczelo sie gdy zaszlam w ciaze(we wrzesniu tego roku urodzilam) Marek pije caly czas z jednodniowa przerwa w tygodniu, zaczal oklamywac mnie chowac sie z piciem.. kazdy nasz wolny czas konczy sie klotnia bo on pije. Nie mam gdzie pojsc. Jak moge nam pomoc?

Dzień dobry!

Partner powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień i podjąć leczenie. Niestety, niekiedy nie mamy wpływu na osobę uzależnioną. Partner będzie musiał sam odnaleźć w sobie motywację do podjęcia leczenia i wolę walki do rezygnacji z alkoholu.
Niezależnie od tego, jakie będą jego decyzje, Pani sama może otrzymać pomoc dla bliskich osób uzależnionych, np. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszeniu Niebieska Linia, Ośrodku Terapii Uzależnień czy Poradni Zdrowia Psychicznego.
Istnieją np. grupy wsparcia lub indywidualna psychoterapia dla osób współuzależnionych.

Pozdrawiam!