Agresja u męża pod wpływem alkoholu

Witam mam też pytanie.Mam męża który nadużywa alkoholu ale nie zawsze,ale gdy już wypije i to dużą ilość byle jakie błahostki zaraz podnosi głos i mnie wyzywa przede wszystkim że powinnam się leczyć u psychologa,że jestem popie.....Ja już nie wytrzymuje to idę i w samotności płaczę.Nawet dzieci widząc ojca pod wpływem alkoholu uciekają od niego.Co mam zrobić?Proszę o pomoc.

Witam,
myślę, że dobrze byłoby gdyby pani udała się na rozmowę z psychoterapeutą. Rozmowę taką można przeprowadzić w każdym ośrodku lub poradni terapii uzależnień. Trzeba umówić się na wizytę i porozmawiać. W poradniach są także prowadzone grupy dla osób, które zyją pod jednym dachem z osobą pijącą alkohol.
Zachęcam panią do takiej wizyty.
Pozdrawiam.

Zachęcam do zgłoszenia się i skorzystania z pomocy grup dla osób współuzależnionych i rodzin osób uzależnionych. Nie tylko zyska tam Pani wsparcie osób będących w podobnej sytuacji, ale pod okiem profesjonalnych terapeutów nauczy się jak radzić sobie z osobą pijaną, jak stawiać granice, oddawać odpowiedzialność osobie pijącej, jak dbać o siebie, szanować siebie itp.

Witam
Osoby nadużywające alkoholu bardzo często po wypiciu alkoholu stają się agresywne werbalnie lub czynnie. Może Pani porozmawiać z mężem ( gdy będzie trzeźwy) o jego zachowaniu i o tym jak na jego zachowanie Pani reaguje i jak reagują dzieci.Skłonność do zachowań agresywnych jest sygnałem do tego by Pani mąż ograniczał picie alkoholu do minimum ( a najlepiej zrezygnował z picia alkoholu w ogóle).Zarówno Pani jak i Pani mąż możecie skorzystać z pomocy w Poradni Leczenia Uzależnień.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak