Agresja u męża po spożyciu alkoholu

Mój mąż rzadko spożywa alkohol, jednakże jak już go spożyje to nie zna granicy , tylko upaja się bardzo głęboko. Wtedy to staje się bardzo agresywny. Proszę powiedzieć czy mąż powinien zacząć się leczyć u psychiatry, bo ja uważam że to nie jest normalne że z nieomalże "potulnego baranka " jakim jest na codzień zmienia się w potwora po spożyciu alkoholu. Bardzo proszę o pomoc i poradę gdzie powinien się udać.

Choroba alkoholowa dzieli się na dwa "podtypy" - typ I, gdzie osoba chora dzień w dzień ma przymus spożycia alkoholu oraz typ II, gdzie chory nie pije na co dzień lecz gdy już zacznie to nie zna umiaru. Być może Pani mąż przejawia tendencje charakterystyczne dla II typu choroby, a jeśli tak - jak najbardziej powinien zgłosić się do specjalisty i przepracować z nim ten problem. Może udać się do Centrum Leczenia Uzależnień, lub do gabinetu psychologicznego, gdzie uzyska diagnozę, wsparcie i pomoc terapeutyczną. Powodzenia!

Mąż może udać się na wizytę do psychiatry, jednak zalecałabym także konsultację z terapeutą uzależnień. Ten specjalista będzie mógł określić, na ile picie męża jest ryzykowne, czy mąż jest uzależniony. Niepokojące jest to, że mąż nie "zatrzymuje się " w trakcie picia. Jeżeli chodzi o zachowania agresywne, to one także wymagają diagnozy i być może podjęcia terapii.