Agresja partnera po alkoholu

Mam pytanie dotyczące partnera. Po spożyciu alkoholu robi się agresywny popycha mnie niszczy rzeczy w mieszkaniu. Zawsze jego picie kończy się siniakami, mamy dziecko ja nie mam gdzie odejść ale nie o to chodzi. Chodzi o to że pił cały listopad cały grudzień może były w tym 4 lub 5 dni przerwy.. Pije codziennie po 2 lub 3 piwa a co jakiś czas tyle że robi awanturę. Chodził kiedyś na terapię a teraz uważa że jemu nic nie jest i że ja mam sobie iść. Co robić? Czy można go zmusić do leczenia?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Zobowiązanie do leczenia odwykowego
Celem instytucji sądowego zobowiązania osób uzależnionych od alkoholu do leczenia odwykowego jest motywowanie do podjęcia terapii uzależnienia. Podstawę prawną zobowiązania do leczenia stanowią artykuły od 24 do 36 ustawy z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Powyższą procedurę wdraża się wobec osób uzależnionych od alkoholu, które w związku z nadużywaniem alkoholu powodują rozkład życia rodzinnego, demoralizację małoletnich (...), systematycznie zakłócają spokój lub porządek publiczny.

Zobowiązanie nie ma charakteru przymusu prawnego. Przymus stosowany jest na etapie doprowadzania osoby uzależnionej od alkoholu na badanie przez biegłego, na rozprawę w sądzie i do zakładu leczniczego na podjęcie kuracji, jeśli odmawia ona współpracy. Nie ma jednak możliwości prawnych ani organizacyjnych zatrzymania pacjenta w zakładzie lecznictwa odwykowej wbrew jego woli.
Do przyjęcia zgłoszenia i wszczęcia postępowania zobowiązana jest gminna komisja rozwiązywania problemów alkoholowych właściwa dla miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, której dotyczy postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy