Co mam dalej robić po ugryzieniu?

Jestem od niedawna kurierem przy doręczeniu paczki zaatakował mnie pies coś podobnego do amstaffa wyglądał na zadbanego lecz nie spytałem się czy był zaszczepiony ugryzł mnie w nogę rana lekko pobolewa przy większym wysiłku ale ostatnio zobaczyłem że w wokół rany pojawił się siniak czy powinien się obawiać ze to coś groźniejszego?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT wczoraj
Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Prosimy nie lekceważyć sytuacji i udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Specjalista oceni ryzyko zakażenia wścieklizną bądź wystąpienia innych chorób (np. tężec).

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzę było zaszczepione, jednak z pewnością konieczne jest, by ranie przyjrzał się lekarz.

Więcej informacji o wściekliźnie można znaleźć na stronie:

https://portal.abczdrowie.pl/wscieklizna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.