Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne picie alkoholu, wymioty żółcią, delirium i omamy

jestem Bartek mam 22 lata i pije od miesiaca tak sie zle czuje nie da sie tego ciagu przerwac wymioty zółcią dilerium w nocy omamy zwidy umieram nikt mi nie chce pomoc bo nie jestem ubezpieczony co mam robic? :((
22 LAT ponad rok temu

Najczęstsze błędy w odczycie poziomu cukru we krwi

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam Panie Bartku!
Na stronie Ministerstwa Zdrowia można przeczytać takie słowa: „Świadczenia zdrowotne udzielane na rzecz osób określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi a nie posiadających uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego finansowane są z budżetu państwa na zasadach i w trybie określonych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, w drodze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2001 r. w sprawie zasad i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń zdrowotnych udzielanych bezpłatnie przez zakłady opieki zdrowotnej (Dz.U.01.156.1831)”. Nie mając ubezpieczenia zdrowotnego czy innych świadczeń, może Pan skorzystać z leczenia odwykowego. Koszty może np. ponieść MOPS, ale na temat szczegółów musiałby się Pan dowiedzieć więcej, np. w konkretnym ośrodku, który w Pana miejscu zamieszkania zajmuje się terapią osób uzależnionych od alkoholu. Odsyłam Pana również na stronę PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). W zakładce „Placówki lecznictwa” znajdzie Pan ośrodki zajmujące się leczeniem alkoholizmu (podział wg województw, z adresami placówek i namiarami kontaktowymi). Najważniejsze, że dostrzegł Pan, że ma problem i chce się leczyć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy