Gdzie się zgłosić po pomoc po powrocie do Polski?

witam mam taki problem.jestem matka 3 letniego synka. na swieta wracam do polski bo obecnie przebywam za granica. z mezem jestesmy w seperacji. i teraz tu zachodzi pytanie w polsce nie bede miala ani ja ani synek ubezpieczenia. ja bede bez pracy u mojej mamy bede mogla posiedziec przez chwile bo sami nie maja warunkow zeby mnie przyjac z dzieckiem. gdzie powinnam sie zglosic zeby nie wyladowac z niczym?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne dziecka to dziecko ma prawo do świadczeń zdrowotnych refundowanych przez NFZ jako członek rodziny osoby ubezpieczonej w NFZ lub jako osoba zgłoszona do ubezpieczenia przez szkołę lub placówkę opiekuńczą.
Pani jako osoba pełnoletnia może korzystać z usług publicznych placówek zdrowia tylko na zasadach komercyjnych.

 Lek. Aleksander Ropielewski

Może się Pani udać do najbliższego OPSu. Jeżeli jest Pani bezrobotna i w trudniej sytuacji życiowej może Pani wnioskować o objęcie czasowym ubezpieczeniem przyznawanym przez prezydenta miasta na wniosek Ośrodka Pomocy Społecznej.