Jak usunąć zęby bez ubezpieczenia?

Muszę usunąć 2 zęby: 7 dolna lewa, 6 górna lewa. Stomatolodzy są nakierowani na kasę. Za ekstrakcję żądają od 300 do 500zł. Nie jestem ubezpieczony i jestem zmuszony do zakupu używanych kleszczy do ekstrakcji 15zł i usunięciu zębów samodzielnie. Nie stać mnie na Wasze usługi. Nic nie pomoże, że nie jest to właściwe postępowanie, nie mam wyjścia. Bo jak mogę zapłacić za zabieg. Nikt mnie ze stomatologów nie zatrudni do odpracowania zabiegu.

Decyzja może zostać wydana na wniosek pacjenta, z inicjatywy organu gminy (gdy poweźmie z urzędu informację o potrzebie jej wydania wobec konkretnej osoby) lub na wniosek właściwego oddziału NFZ. Jeżeli osobie nieubezpieczonej została udzielona pomoc lekarska w stanie nagłym, np. została hospitalizowana po wypadku czy w nagłym zachorowaniu, z wnioskiem do organu gminy może wystąpić również placówka zdrowia, która udzielała świadczeń zdrowotnych. Ta ostatnia sytuacja najczęściej dotyczy osób bezdomnych. Wniosek o wydanie decyzji należy złożyć w urzędzie gminy (miasta) w miejscu zamieszkania pacjenta. Do wniosku trzeba załączyć dokumenty potwierdzające obywatelstwo polskie, zamieszkiwanie w kraju (zameldowanie) oraz dochody. W części gmin decyzje wydaje w imieniu wójta (burmistrza, prezydenta) kierownik ośrodka pomocy społecznej. Wówczas wniosek składamy w najbliższym ośrodku pomocy społecznej i tam też uzyskamy wszelką pomoc.