Czy osoba nieubezpieczona musi płacić za pobyt w szpitalu?

Witam. Jestem osoba nieubezpieczoną. Wczoraj po oddaniu krwi straciłam przytomność podczas powrotu do domu. Wezwano pogotowie, które zabrało mnie na izbę przyjęć, na której dostałam kroplówkę. Czy będę musiała zapłacić za przyjazd karetki i pobyt w szpitalu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku ubezpieczenia zdrowotnego zostanie wystawiona faktura na wszystkie udzielone świadczenia. Proszę udać się do najbliższego ośrodka pomocy społecznej, gdzie uzyska Pani informację na temat możliwości uniknięcia opłaty za świadczenia medyczne.