Leczenie w szpitalu psychiatrycznym a ubezpieczenie zdrowotne

Mam pytanie do państwa odnośnie pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Cierpię na depresję, leczę się również prywatnie, ale obecna farmakoterapia nie przynosi rezultatu. Postanowiłem pójść do szpitala psychiatrycznego. Miesiąc temu ze względu na mój stan musiałem zrezygnować ze studiów zaocznych, chciałbym się dowiedzieć czy przysługuje mi jeszcze ubezpieczenie zdrowotne? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
najlepiej zapewne byłoby dowiadywać się w Poradni Zdrowia Psychicznego do której Pan się uda bądź u Pana lekarza. Rozumiem, że ze studiów zrezygnował Pan niedawno, być może jest Pan jeszcze ubezpieczony. Może też mógłby Pan w tej sytuacji zarejestrować się jako osoba bezrobotna i zostać objęty ubezpieczeniem. Pozdrawiam.