Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dom pomocy społecznej - kontunuacja

Odpowiedź na: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dom-pomocy-spolecznej Witam. Dziękuje za odpowiedź. Nie rozumiem tylko zdania: "Psychoterapię może Pan odbyć bezpłatnie w poradni". Czy chodzi o psychoterapię finansowaną przez NFZ czy o inną, bo niestety nie mogę korzystać z usług finansowanych przez NFZ, ponieważ nie jestem ubezpieczony, ponieważ nie pracuję, a do pracy nie mogę iść, ponieważ cierpię na fobię społeczną i tak koło się zamyka. Czy jest inna możliwość bezpłatnego leczenia o którym Pani mówi, czy chodziło Pani właśnie o leczenie finansowane z NFZ-u? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam!

Chodziło mi o psychoterapię refundowaną przez NFZ. Nie napisał Pan wcześniej o tym, że nie jest ubezpieczony, dlatego podałam ten pomysł:) Jest jednak możliwość uczestnictwa w terapii bez ubezpieczenia w niektórych ośrodkach państwowych lub poradniach prowadzonych przez fundacje. Niestety nie jestem Panu w stanie wskazać takich konkretnych miejsc i adresów. Warto, żeby popytał Pan w różnych poradniach, czy jest taka możliwość. Jeśli takiej możliwości nie będzie warto zwrócić się do Ośrodka Pomocy Społecznej o refundowanie takiej formy pomocy. OPS może udzilić Panu wsparcia materialnego na konkretny cel. Dlatego po raz kolejny odsyłam Pana do tej instytucji. Warto także, by dowiedział się Pan, czy z racji niezdolności do pracy nie należy się Panu ubezpieczenie zdrowotne lub czy np. może Pan zostać wciągnięty pod ubezpieczenie rodziców i jakie to byłyby dla nich ewentualne koszta. Tego rodzaju informacje zapewne uzyska Pan w ZUS-ie. Warto popytać o możliwości, gdyż uczestnictwo w terapii może pozwolić Panu poradzić sobie z problemami, a z czasem może nawet umożliwić podjęcie pracy. Życzę Panu siły i powodzenia w działaniach!

Pozdrawiam 

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy