Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wizyta u psychologa - czy jest refundowana przez NFZ?

Witam, mam 24 lata i od 2,5 mam bulimię. Nie wymiotuję codziennie - zdarza mi się to na ogół raz, dwa razy w tygodniu. Niestety od 3 tygodni codziennie jem i wymiotuję. Nie mogę przestać. Mam złe samopoczucie, boli mnie głowa. Chciałabym skorzystać z wizyty u psychologa, ale jestem z dość małego miasta. Czy na kasę chorych mogę skorzystać z takiej wizyty? Boję się, że w przychodni mogą się nie przejąć moim problemem. Co robić???

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy

Masz ochotę na coś słodkiego? Spróbuj czegoś nowego - proponujemy egzotyczny deser czekoladowo-waniliowy. Nie martw się, że to może być za trudne. Instrukcja podana jest na filmie.

Witam!

Bulimia jest bardzo poważnym problemem, dlatego nie powinien on zostać zbagatelizowany w przychodni. Z pomocy psychologicznej może Pani korzystać bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ w poradniach i ośrodkach państwowych. Warto na początek zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego i odbyć konsultację psychiatryczną. Lekarz będzie mógł sprawdzić Pani stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz zalecić odpowiednie leczenie. Pomoc psychologiczną również powinna Pani uzyskać w poradni zdrowia psychicznego. Innymi miejscami, gdzie byłaby ona dostępna są Ośrodki Interwencji Kryzysowej, Dział Pomocy Specjalistycznej OPS, Centrum Wspierania/Pomocy Rodzinie, itp. Dobrze byłoby, gdyby poszukała Pani psychologa, który ma doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania. Wtedy będzie Pani wiedziała, że problem nie zostanie zbagatelizowany. Przy zaburzeniach odżywiania najlepiej jest korzystać z pomocy zarówno psychologa, jak i psychiatry

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy